جستجو
بازگشت

آیا می خواهید در سال جدید نیرو استخدام کنید؟ این مقاله حتما به دردتان می خورد

همان طور که زمانی که می خواهیم کالایی را به فروش برسانیم کلیه ویژگی های آن را با جزئیات در سایت هایی چون دیوار، جاب اینجا و ... می نویسیم و از مزایای آن تعریف و تمجید می کنیم برای نوشتن آگهی استخدامی نیز باید چنین عمل کنیم.

مدیر محترم چگونه توقع دارید که با نوشتن جمله به یک نیروی ماهر نیازمندیم، یک نیروی خوب و شایسته برای کار خود پیدا کنید؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

برای خرید یک کفش ساعت ها بازار را زیر پا می گذارید اما برای استخدام یک نیرو که می خواهید سال ها برایش وقت بگذارید و هزینه خرج کنید به یک مصاحبه استخدامی چند دقیقه ای اکتفا می کنید؟

ü برای یافتن نیروی کار باید برند کارفرمایی خود را به متقاضیان کار نمایش دهید و شغل را برای آنها جذاب کنید تا نیروی کار برای کار کردن نزد شما ترغیب شود.

فراموش نکنید در نوشتن آگهی استخدامی نباید مبالغه کنید یا دروغ بگویید بلکه باید هر آنچه که هستید را واضح و شفاف در معرض نمایش بگذارید.

مواردی که باید در یک آگهی استخدامی واضح و شفاف باشد:

1- عنوان آگهی: برای نوشتن عنوان آگهی باید به عنوان شغلی که مد نظر دارید توجه کنید برای مثال کارشناس سیستم ها و روش ها، نیروی بازاریابی و فروش، حسابدار و .... کاملا مشخص و روشن باشد.

2- توضیح مختصری از شغل: برای مثال شما قرار است کلیه امور مرتبط با فروش و برگزاری دوره های آموزشی را انجام دهید. متقاضی با خواندن عنوان آگهی و توضیح مختصر باید ماهیت کلی شغل و آگهی شما را درک کند.

3- شرایط احراز شغل: هر شغلی نیازمند یکسری توانمندی های خاص است، همان طور که در مبحث شناسنامه شغلی در دوره جذب و استخدام کاملا توضیح دادیم، شما نباید کمتر یا بیشتر از آن سطح از توانمندی ها را استخدام کنید در غیر این صورت آن فرد یا دچار فرسودگی شغلی خواهد شد و زود خسته و بی حوصله می شود و یا کار شما را درست انجام نخواهد داد

در قسمت شرایط احراز باید خانم / آقا بودن، میزان تحصیلات، مهارت های فردی فرد را در نظر بگیرید

4- وظایف و مسئولیت ها: اینکه چه انتظاراتی از آنها دارید و میخواهید چه کارهایی برایتان انجام بدهند را شفاف بیان کنید تا بدانند چه کاره هستند و دقیقا چه چیزی از آنها می خواهید

5- مزایای همکاری: پرداخت حقوق به موقع، امکانات رفاهی و... را ذکر کنید تا برند کارفرمایی (که در دوره جذب و استخدام درباره آن صحبت کردیم) را نشان دهید

6- راه های ارتباطی: آدرس سایت، اینستاگرام، واتساپ و ... که بتوانند با شما آشنایی کامل پیدا کنند را بنویسید

7- راه های ارسال رزومه: نحوه ارسال رزومه و نحوه بررسی آن را قید کنید تا متقاضیان بدانند چطور باید با شما در ارتباط باشند

یادتان باشد برای جذب و استخدام نیرو به عنوان یک مدیر و یا کارآفرین با چالش های زیادی روبرو خواهید بود، ما در دوره جذب و استخدام در کنار شما هستیم تا از صفر تا صد مواردی که نیاز دارید را به شما آموزش دهیم تا بتوانید احتمال خطاهای خود را در استخدام پایین بیاورید و نیروی شایسته شغل خود را پیدا کنید.

شاید برایتان جالب باشد که با استخدام یک نیروی غیر شایسته از 10 میلیون تومان (هزینه ملموس،حقوق و دستمزد و ...) تا صدها میلیون (هزینه های ناملموس، زمان و اتلاف منابع و ...) به سازمان خود ضرر می زنید.

اگر مایلید در رابطه با دوره جذب و استخدام و استخدام نیروها بیشتر بدانید می توانید کلمه دوره استخدام را به شماره 09055290552 ارسال بفرمایید.

مسیر بهره وری خاستگاه توسعه و تحول سازمانی، با ما در مسیر تعالی سازمانی قدم بردارید.

نظرات
افزودن دیدگاه بستن