جستجو
بازگشت

در بازار کار و در مواجهه با داوطلبان استخدامی، شما یک فروشنده هستید !

*یوسف پارسایی*

 

اگر در جلسات مصاحبه استخدامی، احساس غرور دارید و از اینکه داوطلبان استخدامی به شما مراجعه می کنند و شانس خود را برای استخدام در سازمان شما امتحان می کنند خوشحالید، بدانید که همیشه اینطور نیست. مغرور نباشید چرا که شاید افرادی که می خواهند برای شما کار کنند، آنهایی نباشند که شما به آنها نیاز دارید.

 

شاید این افراد به این دلیل می خواهند برای شما کار کنند که شغل دیگری پیدا نکرده اند.

 

جذب و استخدام بسیار به علم بازاریابی شبیه است و همانطور که برای جذب مشتریان در بازار و ترغیب آنها به خرید محصولات تان نیاز به مزیت رقابتی دارید، برای جذب و استخدام کارکنان ممتاز و توانمند، نیاز دارید جذابیت های سازمان خود برای جذب این افراد را افزایش داده و به عبارت بهتر باید *برند کارفرمایی* خود را ایجاد و تقویت کنید.

 

توجه داشته باشید که بهترین داوطلبانی که می توانید استخدام کنید، کارمندان توانمند و شایسته ای هستند که در سازمان های دیگر مشغول بکار بوده و به دلیل شرایط نامناسب و نارضایتی از مدیر یا سازمان خود، قصد دارند محل کار خود را تغییر دهند؛ لذا ماموریت شما این است که این دسته از داوطلبان را برای کار در سازمان خود تطمیع و ترغیب کنید.*

 

یکی از مناسب ترین و بهترین روش های جذب این داوطلبان روش معرفی است. لذا از افرادی که به آنها اعتماد دارید مانند مشاورین، دوستان، آشنایان و حتی همکاران و کارکنان خود بخواهید تا این افراد را به شما معرفی کنند.

 

علاوه بر این در زمان تهیه آگهی استخدامی نیز بیشتر از اینکه انتظارات خود را بیان کنید، افراد را از مزایای همکاری با خود آگاه کنید.

 

در پایان فراموش نکنید جذب کارمندان توانمند و شایسته ای که به کارفرما و سازمان خود وفادار و دلبسته اند کاری دشوار و چالش بر انگیز است.

 

*اگر قصد دارید اصول و مهارت های مورد نیاز جهت جذب و استخدام و بکارگیری نیروی انسانی شایسته را با زبانی ساده و کاربردی یاد بگیرید نام و نام خانوادگی خود را به شماره واتس آپ 09055290552  ارسال نمایید*

 

 

با ما در اینستاگرام همراه باشید

نظرات
افزودن دیدگاه بستن