جستجو
بازگشت

مشکلات و چالش های های رایج کسب و کارها در جذب و استخدام نیرو !

*یوسف پارسایی*

  • چرا نیروی خوب پیدا نمیشه؟
  • چرا هر چی آگهی استخدامی میزنیم کسی نمیاد ؟
  • چرا داوطلبان استخدامی برای جلسه مصاحبه مراجعه نمی کنند؟
  • چطور افراد رو مصاحبه و گزینش کنیم؟

اگر شما هم با این چالش ها مواجه هستید، این نکات به شما توصیه می گردد :*

برای جذب و استخدام نیروی کاربلد، باید ابتدا یک برندکارفرمایی قوی بسازید زیرا وجهه شما در بازار کار و در میان کارمندان تان بسیار با اهمیت است، لذا همیشه از خودتان بپرسید که آیا کسب و کار من جای مناسبی برای کارکردن است یا خیر؟

 

*فراموش نکنید که در بازار کار و در مواجهه با داوطلبان استخدامی شما یک فروشنده هستید !*

 

آگهی استخدامی شما باید واضح، واقع بینانه، جذاب، ترغیب کننده و رقابتی بوده و معرف برندکارفرمایی شما باشد !

 

از روش های متعددی برای نیرویابی و یافتن داوطلبان استخدامی استفاده کنید و صرفا به درج و انتشار آگهی استخدامی در اینترنت و فضای مجازی اکتفا نکنید !

 

در تنظیم تاریخ و زمان مصاحبه به داوطلبان حق انتخاب داده و انعطاف لازم را بخرج دهید و جلسه مصاحبه را ترجیحا از یکی دور روز قبل و در ساعت های غیرکاری تنظیم کنید !

 

از سیستم های اطلاع رسانی تلفنی و پیامکی برای اعلام و یادآوری تاریخ و زمان مصاحبه و همچنین اعلام نتایج مصاحبه به داوطلبان استفاده کنید !

 

تکمیل پرسشنامه استخدامی و انجام مصاحبه اول را ترجیحا بصورت غیرحضوری و از راه دور انجام دهید !

 

 نیروی انسانی بیشترین تاثیر را در موفقیت هر کسب و کاری ایفا می‌نماید، لذا شما و مدیران تان باید ابزارها، تکنیک ها و مهارت های مصاحبه گری و گزینش نیرو را آموزش ببینید!

 

*تسلط به اصول جذب و استخدام نیروی انسانی  و تکنیک های مصاحبه گری یک مهارت ضروری برای مدیران است و هر مدیری باید به این تکنیک ها و مهارت ها مسلط باشد  !*

جهت شرکت در کارگاه آموزشی اصول و مبانی جذب و استخدام نیروی انسانی، نام و نام خانوادگی خود را به شماره واتس آپ 09055290552 ارسال نمایید

 

با ما در اینستاگرام همراه باشید

 

نظرات
افزودن دیدگاه بستن