جستجو
بازگشت

چطورانتخاب نیروی ضعیف گران تمام می شود؟

چطورانتخاب نیروی ضعیف گران تمام می شود؟

مدیر، کارفرمای عزیز رشد و توسعه کسب و کار شما یعنی آبادانی هرچه بیشتر و این برای ما مهم است، پس لطفا به این مقاله توجه کنید.

بسیاری از مدیران هنگام جذب و استخدام نیرو دقت لازم را به خرج نمی دهند همان طور که در مقالات قبل هم اشاره کردیم برای فروش کالای خود در سایت هایی چون دیوار جزئیات کالای خود را با دقت شرح می دهیم تا فرد مقابل بتواند کالای ما (برای مثال ماشین ) را کاملا مجسم کند.

اما زمانی که می خواهیم فردی را برای سازمان خود استخدام کنیم به یک آگهی نامفهوم و یک مصاحبه چند دقیقه ای اکتفا می کنیم.

غافل از این که آن فرد قرار است سال های سال در سازمان ما در کنار ما کار کند، قرار است بسیاری از اسناد و اطلاعات مهم را در دسترس او قرار دهیم

در اینجا باید این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا حاضرید او را به عنوان عضوی از خانواده کاری خود بپذیرید؟
  • آیا فرد جدید با سایر همکاران خود همخوانی فرهنگی دارد و با آنها سازگار است؟
  • آیا از نظر توانمندی همان چیزی است شما مد نظر داشته اید؟ می تواند از پس وظایف خود بر بیاید؟
  • آیا زمانی را برای گرفتن آزمون های تخصصی علمی و عملی مورد نیاز (مواردی در شناسنامه شغلی نوشته اید) اختصاص داده اید؟
  • آیا در رابطه با اخلاقیات و عملکرد کارجو تحقیقات لازم را انجام داده اید؟
  • آیا قرارداد های لازم را با کارکنان بسته اید؟

همان طور که در دوره جذب و استخدام به صورت کامل شرح دادیم ننوشتن قرارداد قانونی و نداشتن سیستم حقوق و دستمزد کارکنان یک اشتباه خطرناک از سوی کارفرما است که این اشتباه می تواند ضررهای چند صد میلیونی برای شما در پی داشته باشد.

 

در موارد زیادی صاحبین کسب و کار به ما مراجعه می کنند که کارکنان آنها به دلیل نقض موارد بالا مجبور به پرداخت جریمه های سنگین چند صد میلیونی(300-400 میلیونی) اداره کار شده اند.

 

دوست عزیز، مدیر گرامی آموزش ببینید که چطور مناسب ترین نیروها را برای سازمان خود پیدا کنید و چگونه آنها را استخدام کنید، اینکه چطور با آنها قرارداد ببندید و چگونه با آنها در تعامل باشید بسیار مهم است.

 

اگر هر یک از موارد جذب و استخدام را به درستی انجام ندهید علاوه بر وقت و انرژی که برای نیرو گذاشته اید هزینه حقوق و دستمزد و بیمه و ... را دور ریخته اید، چون مجبورید با سلام و صلوات نیروی قبلی را رد کنید و نیروی جدیدی استخدام کنید و این حلقه باز تکرار می شود و این گونه نیروی ضعیف برای شما گران تمام می شود.

اما اگر نیروی شایسته و مناسبی را برای سازمان پیدا کنید همانند مرغی تخم طلاست که می تواند ارزش افزوده زیادی برای شما ایجاد کند.

مدیر عزیز پیشنهاد می کنیم با یک بار آموزش دیدن مشکل جذب و استخدام، قراردادنویسی، مصاحبه کردن، استخدام کردن را برای همیشه در سازمان خود حل کن و این استرس را برای همیشه تمام کن.

اگر مایلید با زیر و بم جذب و استخدام نیرو، نحوه مصاحبه کردن و نوشتن شناسنامه شغلی نیروها بیشتر آشنا شوید و هزینه های سازمانی خود را در قسمت جذب و استخدام پایین بیاورید می توانید کلمه دوره استخدام را به شماره 09055290552 ارسال بفرمایید.

 

مسیر بهره وری خاستگاه توسعه و تحول سازمانی، با ما در مسیر تعالی سازمانی قدم بردارید.

نظرات
افزودن دیدگاه بستن